wolontariat

Poza fachową opieką w ośrodku Waligóra, specjalistycznym warsztatom terapeutycznym i nowoczesnym sprzętem, spółka może poszczycić się również wolontariatem.
Na chwilę obecną prawie 100 osób, w różnym wieku, bezinteresownie odwiedza podopiecznych.
Wolontariuszami są uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokołowsku, którzy wraz z każdą nadchodzącą okazją, lub świętem, przygotowują dla naszych Pacjentów przedstawienia okolicznościowe oraz drobne, wykonane własnoręcznie upominki.
Jest również młodzież z Zasadniczej Specjalnej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu, która podczas regularnych spotkań z pensjonariuszami bierze udział w warsztatach terapeutycznych i wspólnie z nimi wykonuje prace plastyczne
Nie wolno również zapomnieć o wizytach członków Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sokołowsku obfitujących w czytanie książek oraz wspólne spędzanie czasu wolnego.
Wolontariuszami są również osoby indywidualne, w sumie jest to grupa młodych ludzi, licząca ponad 30 osób, a liczba chętnych wciąż rośnie. Młodzież regularnie spotyka się z pacjentami, a czas spędzają na rozmowach, wspólnych grach planszowych, czy spacerach.